Září v lesní mateřince Devětsil

01.09.2014 17:27

V lesní mateřince Devětsil pro Vaše děti rozšiřujeme docházku ze 3 na 5 dnů v týdnu. V novém školním roce můžeme nabídnout poslední 2 volná místa. Chystáme se také pokračovat v organizaci setkání mladších dětí, které do školky ještě nechodí.

Devětsil vstupuje do čtvrtého školního roku svého pedagogického působení v Kamenici. Jeho koncept vychází z přesvědčení, že pro rozvoj předškoláků je po všech stránkách přínosné, když tráví čas se svými vrstevníky v celoročním úzkém kontaktu s volnou přírodou. Malá skupina dětí v doprovodu 2 pedagogů u nás ve školce poznává svět prožitky – děti si volně hrají či jsou motivovány k řízené činnosti v reálných situacích. Příroda a rytmus ročních proměn dětem dává příležitost nalézat odpovědi na ty nejzákladnější otázky. Jarní setba je učí, odkud se bere rostlinná potrava. Stavba vodního mlýnku na potoce je seznámí se silou přírodních živlů. Mrtvá užovka děti vede k přemítání o rozdílu mezi smrtí a životem. Pozorování mraveniště zase přináší představu o možnostech organizace života… Volná příroda je zkrátka učebnicí, kde se každý den píše zbrusu nová stránka.

Nastíněný koncept je jedním z hlavních východisek našeho vzdělávacího programu. Ten uplatňujeme jak v práci s dětmi zapsanými do školky k celodenní docházce, tak v práci s dětmi předškolkového věku. Pokud se chcete o našem pedagogickém přístupu a našich aktivitách dozvědět více, navštivte www.devetsil.eu.

Radost z objevování světa dětem v novém školním roce přeje,

Mgr. Veronika Zimmelová

 

Kamenický zpravodaj 9/2014