Volnočasové aktivity Devětsilu: Kde potká talent příležitost?

04.09.2015 22:30

Devětsil při lesní mateřské školce a škole nově pořádá zájmové kroužky a kurzy. Tyto volnočasové aktivity jsou určeny dětem i dospělým, mají pravidelnou i jednorázovou formu. Třeba si z naší nabídky vyberou Vaše děti i Vy. Probuďte a rozvíjejte talent!

 

Podle Honoré de Balzaca bez velké vůle neexistují velké talenty. Předpokladem k uplatnění vůle ale je, že se člověk chopí příležitosti něco poprvé vyzkoušet. Devětsil nabízí dětem i dospělým zájmové aktivity, které v Kamenici rozšiřují škálu volnočasových možností.

Dříme ve Vás touha proniknout do umění nového cirkusu? Nabízíme dílnu pro začátečníky, kde se bude učit žonglování s nejrůznějšími cirkusovými hračkami, provazochodectví, základy akrobacie a performance. Zlepšíte si svou fyzičku, pohybový projev a schopnost koncentrace. Máte doma dítě, které touží po pejskovi, nebo dítě, které ho nedávno dostalo? Pak možná využijete nabídky kynologického kroužku pro nejmenší chovatele. Děti se tu seznámí s tím, jak o své čtyřnohé kamarády pečovat, a vyzkouší si základy jejich výcviku. Chcete, aby se Vaše děti nenásilnou formou učily základům angličtiny s rodilým mluvčím? Pak je tu kroužek, kde si děti angličtinu osvojí během situací, ve kterých jim je přirozeným nástrojem. Cizí jazyk se dá totiž úspěšně učit i při stavbě domečku v lese, při společném stolování, malování obrazu nebo procházce.  Přínosem tohoto přístupu je pozitivní naladění na výuku a důraz na uplatnění jazyka v praxi. Pokud Vaše dítě rádo zkoumá přírodu, pak může navštěvovat kroužek, který ho provede jejím ročním cyklem s využitím prvků dramatické výchovy. A konečně Devětsil nabízí také něco pro ty, kdo chtějí dostát rčení: „Co Čech, to muzikant“.  

Vedle pravidelných volnočasových aktivit, určených zejména dětem, se navíc v průběhu roku můžete těšit na jednorázové dílny pro zájemce každého věku. Odnesete si z nich radost a třeba vlastnoručně vyrobenou mísu ze dřeva, šperk z korálků nebo svíčku z včelího vosku. Pro další informace sledujte stránky naší lesní školy www.skoladevetsil.cz a školky www.devetsil.eu.

 

Kamenický zpravodaj 2015/9