Ohlédnutí za zářím a na co se těšit v říjnu

28.09.2011 12:02

Od září každý týden probíhají v Kamenici a jejím okolí setkání předškoláků v přírodě, kde se děti s podporou lektorů pouští do dobrodružství objevování světa. Cílem těchto schůzek je především vytvořit skupinu dětí, která se později bude setkávat za doprovodu pedagogů v rámci vzdělávacího programu lesní mateřské školy.

 

Jak vypadají naše setkání? Odvíjí se v rytmu přirozených ročních proměn, v rytmu příprav a oslav tradičních svátků. V září jsme se sešli u sklizeného pole, abychom si pohráli s tématem sklizně a dožínek. Ze  sklizených plodů jsme sestavili obraz letošní úrody, na poli jsme pátrali po zapomenutých kláscích, zpívali si a nahlédli rčení, že bez práce nejsou koláče. Tématem dalšího zářijového setkání byla podzimní rovnodennost s motivem poměřování a vyvažování. S pomocí rovnoramenných vah jsme vážili jablíčka, přibývání noci a zvažovali jsme své názory. Na sklonku měsíce jsme hledali pavoučky, pavoučí sítě a babí léto. Vyzkoušeli jsme si pavučinku sami utkat. Svátek svatého Václava jsme si připomněli obrazy z jeho života, které byly inscenovány částečně činoherně a částečně loutkově. Se zářím jsme se rozloučili svatováclavským chorálem.

 

Přijdete s námi v říjnu pouštět draky, opékat si v ohni brambory a hrát si mezi podzimem zbarvenými stromy? Pokud byste měli chuť, podívejte se do našeho nově doplněného kalendáře akcí, kde najdete podrobnosti.