Rodiče o podobě lesní školky - pozvánka na setkání

23.01.2012 10:32

Cílem našeho sdružení je posilovat vztah lidí, zejména dětí, k přírodě. Projevem tohoto úsilí je v současnosti záměr vybudovat v Kamenici lesní mateřskou školu. Od počátku školního roku se skupina rodičů a dětí se zájmem o tento druh předškolního vzdělávání setkává každý týden během lektorsky řízených programů. Rozhodli jsme se, že je na čase získané zkušenosti vyhodnotit a domluvit se na dalším postupu. V neděli 5. února od 16:30 do 18:30 se tak s laskavým svolením pana Zvoníčka setkáme v Prostoru duše v těptínském domě Celula.

 

Jaký bude program naší schůzky? Po úvodním shrnutí zkušeností se pokusíme sjednotit na představě toho, jaká by lesní školka pro naše děti měla být. Budeme mluvit o pedagogickém doprovodu dětí, školním vzdělávacím programu, o časovém provozu, o počtu dětí, o zázemí a vybavení školky, způsobu stravování, návazných aktivitách, způsobu přenosu dobré praxe ze zkušených lesních školek a v neposlední řadě o financování a udržitelnosti tohoto neziskového projektu. 

 

Pokud sdílíte zájem o kvalitní vzdělání  předškoláků v celoročním pravidelném kontaktu s přírodou a chcete se podílet na tom, jaká školka pro Vaše dítě bude, jste srdečně zváni. Rozhodli jste se přijít? Dejte, prosím, vědět na info@devetsil.eu. Na tuto adresu můžete také na téma školky zasílat dotazy. Pokusíme se jim na setkání vyhradit čas.