Listopad za námi, prosinec před námi

30.11.2011 20:30

Jak probíhala naše listopadová setkání? Listopad jsme příznačně uvítali hrou mezi listy. Seznámily se s nimi všechny naše smysly. Na Martina jsme se sešli v kostele tohoto světce v Kostelci u Křížků. Před jeho zobrazením jsme si vyprávěli příběh z jeho života, a na to se vydali na pouť přes zalesněnou Hůrku do Skuhře. Poselství Martinova příběhu o milosrdenství a naději probleskovalo temnotou podzimního večera se světly našich lucerniček. Na konci cesty jsme se stali svědky scény, jak se jezdec na bílém koni podělil s žebrákem o svůj plášť. Děti se pak s potřebným člověkem podělily o své doma napečené svatomartinské rohlíčky. Na dalším setkání jsme se seznámili s tím, co má na starosti oborník a pozorovali jsme daňky. Na poslední schůzce jsme slavnostně přivítali advent, nazdobili adventní věnec vlastnoručně vyrobenými svícemi z včelího vosku a zhotovili anděla z ovčího rouna. V naší fotogalerii přibylo pár fotek dokumentujících listopadové dění v Devětsilu.

 

Naše listopadová setkání proběhla s podporou mnoha nezištných lidí, kteří se rozhodli udělat radost dětem. Ráda bych za ně a jejich rodiče poděkovala panu Františku Dvořákovi, paní Iloně Gillernové, paní Haně Kudrnáčové, panu oborníku Lukůvkovi, slečně Anně Majerové, panu faráři Mikolajkovi, slečně Martině Opočenské a její mamince, paní Šárce Sušánkové a za říjen i panu porybnému Škeříkovi. 

 

Před námi je prosinec, doba adventu a Vánoc. Chystáme se na setkání s Mikulášem, výrobu dárků, nadílku zvířátkům a tříkrálovou obchůzku. Pokud máte čas a chuť se k nám přidat, neváhejte. Jste srdečně vítáni. 

 

Veronika Zimmelová, koordinátorka a lektorka Devětsilu