Léto v kamenické lesní mateřince Devětsil

01.07.2014 17:21

O uzavření školního roku, příměstských táborech, letní škole pedagogů lesních mateřských škol a přípravách na další školní rok s koordinátorkou Devětsilu Mgr. Veronikou Zimmelovou.

 

Máte za sebou další školní rok. Jaký byl?

K týmovému vyhodnocování se dostaneme až o prázdninách. V tuto chvíli mohu mluvit jen za sebe. Mám radost z toho, že se daří náš projekt čím dál více stabilizovat a profesionalizovat. Nejvíc mne ale těší, že ve školce panují dobré vztahy napříč dětmi, pedagogy i rodiči. Moc si vážím také otevřenosti kamenické komunity ke spolupráci s naší školkou. Ráda bych tímto poděkovala všem místním institucím i jednotlivcům za podporu.

Co plánujete na léto?

V plánu máme nejdřív odpočinek. V týmu se pak s odstupem podíváme na uplynulý školní rok. S ohledem na zpětné vazby rodičů vyhodnotíme každý svou práci, klíčové úkoly a práci organizace jako celku. A než se pustíme do dalších plánů, chystáme se načerpat inspiraci na letní škole lesních mateřinek. O zkušenosti se budeme dělit i s kolegy z Německa a Rakouska. Po letní škole pořádáme v zázemí naší školky příměstské tábory a při nich už začnou přípravy na další školní rok.

Je pravda, že rozšiříte provoz?

Ano. Od příštího školního roku budeme s dětmi pracovat 5 dnů v týdnu. Rodiče, kteří už s námi mají zkušenost, si přáli, aby do školky mohli docházet i jejich mladší děti, a navíc přibylo i dost nových zájemců. Moc si přeji, aby byli všichni v novém uspořádání spokojeni. Držte nám palce!

Všem čtenářům přeji vydařené léto.

 

Kamenický zpravodaj 7/8 2014