Devětsil v létě: Příměstský tábor a přípravy na další rok

14.07.2013 13:17

Co čeká lesní mateřskou školku Devětsil o prázdninách? Bude otevřena dětem  i přes léto? Čemu se bude věnovat její pracovní tým?

 

V létě bude mít školka prázdniny. Běžný provoz školky ustane až do září. V srpnu však dětem, a to nejen těm zapsaným, nabízíme v zázemí školky možnost zúčastnit se 2 turnusů letního příměstského tábora. Tábor je dobrou volbou pro rodiče, kteří přes léto pracují a chtějí dopřát svým dětem předškolního věku zážitek v letní přírodě. Skupina 10-15 dětí prožije za doprovodu 2 zkušených pedagogů dobrodružství objevování světa všemi pěti smysly. Tábor proběhne v termínu od 5.8. do 9.8. a v termínu od 12.8. do 16. 8., a to vždy od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 16:00.

 

Po dovolené čeká pracovní tým školky kromě tábora vyhodnocování ukončeného školního roku a příprava na nový školní rok. Všem našim pedagogům budou inspirací pro další práci semináře na letní škole, kterou každoročně pořádá Asociace lesních mateřských škol. Tentokrát se s námi o zkušenosti podělí zastupitelé lesních mateřinek nejenom z České republiky, ale i z Dánska a Velké Británie. A je na co se těšit – kodaňská lesní školka Nokken je legendou s více než 25 letou praxí! Léto bude pro náš tým především dobou odpočinku, reflexe, inspirace a vytváření předpokladů pro další dobrou práci.

 

Přejeme všem dětem a rodičům krásné léto,

 

Mgr. Veronika Zimmelová

 

Kamenický zpravodaj 7 a 8/2013