Fenomén lesních mateřských školek také v našem regionu

13.02.2014 12:51

KAMENICE - Občanské sdružení Devětsil v čele s koordinátorkou Mgr. Veronikou Zimmelovou stojí za projektem lesní mateřinky. Po třech letech zkušeností zahajují celotýdenní výuku.

„V naší školce zajišťujeme vzdělání a výchovu dětí od 3 do 7 let  zaměřenou na harmonický duševní a tělesný rozvoj. Nabízíme celodenní provoz skupině 15 dětí  vždy  v doprovodu 2 pedagogů. Malá věkově smíšená skupina tvoří společenství, kde je prostor pro individualitu a spolupráci. Náš školní vzdělávací program vychází z Kurikula podpory zdraví v MŠ,  z  konceptu Respektovat a být respektován, waldorfské, intuitivní a lesní pedagogiky a v neposlední řadě  z našich zkušeností,“ říká Veronika Zimmelová.

Místo interaktivní tabule prožitky z přírody a obecní  komunity

Zázemí školky tvoří vytápěná velká maringotka a teepee na louce. Poblíž  je les, niva a potok. V docházkové vzdálenosti se nachází pole a rybník. S dětmi se dá dojít i do centra Kamenice, což umožňuje navštěvovat Kulturní dům s knihovnou a zapojit se do života obce – třeba spolupořádáním  obecního masopustu. Díky celoročnímu  kontaktu s přírodou a aktivnímu komunitnímu životu se děti učí vnímat svět v souvislostech. Pro příští rok mají podle slov paní Zimmelové ještě volná místa. Jak se přihlásit?Přistupujeme k dětem i rodičům individuálně. Na telefonním čísle 773 776 390 nebo přes vzkazník na www.devetsil.eu je možné si domluvit den návštěvy ve školce a po vzájemném bližším seznámení  požádat o zápis dítěte,“ dodává paní Zimmelová.

 

Náš region 13.2. 2014