Děti Strakatého a Roubíčka chodí do Devětsilu!

21.02.2016 13:34

Rodina Schillerových byla v kamenickém masopustním průvodu nepřehlédnutelná. Tatínek, Ing. Jaroslav Schiller, v roli Strakatého vedl průvod a od starosty přebíral právo na masopustní obchůzku. Maminka, Mgr. Zuzana Schiller, jako tradiční postava kramáře zásobovala přítomné úsměvy a sortimentem od jehel až po francovku. Schillerovi mají dceru a syna, kteří navštěvují v Devětsilu lesní MŠ. Dcera příští rok nastoupí i do lesní ZŠ Devětsil. O Devětsilu s manželi Schillerovými:

 

Kdy vám Devětsil vstoupil do života?

V roce 2013, kdy jsme začali přemýšlet o vhodné školce pro naši tehdy tříletou dceru. O lesních školkách jsme věděli, ale ne o Devětsilu. K tomu napomohlo milé sousedské setkání.

Co pro vaši rodinu Devětsil znamená?

Jistotu, že je o naše obě děti každý den skvěle postaráno, že se každý den do školky těší, něco nového se naučí nebo vytvoří a přitom jsou stále na čerstvém vzduchu. Díky Devětsilu jsou naše děti velmi otužilé a mají výrazně menší nemocnost než jejich vrstevníci.

Co vás na vzdělávacím konceptu Devětsilu oslovilo?

V první řadě motto: „Respektuj a buď respektován.“ Jasné nastavení pravidel, která děti naprosto přirozeně dodržují. Pečlivě vybraná témata na každý měsíc, se kterými děti tvořivě pracují. Rozvíjení sociálního cítění a možnost vyjádření vlastního názoru.   

Jakými 3 slovy byste školku a školu charakterizovali ve vztahu k dětem?

Motivující, rozvíjející, vzrušující.

Jakými 3 slovy byste školku a školu charakterizovali ve vztahu k rodičům?

Zodpovědná, spolupracující, pokroková.

Doporučili byste Devětsil dalším rodinám předškoláků a školáků?

Bez zaváhání ano, a také tak s radostí činíme. 

 

Kamenický zpravodaj 2016/2